Автоматизація операцій дропшиппінгу в BAS і 1С:Підприємство

На прикладі конфігурацій BAS УТ і 1C:Підприємство УТ

Оформлення операцій дропшипінгу в BAS і 1С

Як, використовуючи типову конфігурацію BAS УТ / 1С УТ, оформити операції, пов'язані з дропшипінгом. Особливості та порядок оформлення/виписки документів.
Оформлення Замовлення постачальнику
Першою операцією в ланцюжку оформлення дропшиппінг-продажів є Замовлення постачальнику з видом операції Приймання на комісію. Замовлення постачальнику може бути консолідованим, або одне Замовлення покупця = одному Замовленню постачальника - залежить від налаштувань бази, домовленості з Постачальником і вашої зручності.
Оформлення Надходження товарів
На підставі Замовлення постачальнику оформляємо Надходження товарів і послуг з видом операції Приймання на комісію. Ви можете не переживати, на який склад оформляти надходження - система «не переплутає» товари з вашого складу з вашими, крім того, в налаштуваннях продажів ви можете задати послідовність продажів зі складу.
Відвантажуємо товар клієнту
Операція відвантаження товару клієнту в базі нічим не відрізняється від звичайної операції продажу й оформляється тим самим документом Реалізація товарів і послуг з видом операції Реалізація.
Хоча зазвичай товар, що відправляється постачальником клієнту, минає ваш склад, - без відображення надходження і продажу товару за комісійною схемою у вас немає жодних підстав для обліку продажів, а також отримання комісійної винагороди типовими документами.
Незалежно від того, встиг відвантажити товар Постачальник чи ні, якщо клієнт оплатив товар - ми вже можемо провести відвантаження і продовжити оформлення операції оплати.
Оформлення Звіту комітенту
Щоб відзвітувати Постачальнику про продаж товару, необхідно оформити Звіт комітенту про продажі, у якому буде зазначено спосіб розрахунку комісійних, а також інформація про утриману суму винагороди. У схемі продажів дропшиппінгу обов'язково необхідно встановлювати прапор «Утримати винагороду».
Отримання оплати від клієнта
В операціях дропшипінгу гроші можуть надходити як безпосередньо вам, так і безпосередньо від клієнта постачальнику. Якщо гроші надходять безпосередньо вам - тут усе дуже просто - ви оформляєте надходження оплати ПКО або Безготівковим надходженням ГК, а потім оплачуєте тільки за проданий товар Постачальникові, самостійно утримуючи комісійну винагороду. Якщо клієнт оплачує своє Замовлення безпосередньо на користь Постачальника - відображати таку оплату потрібно тільки документом Взаємозалік заборгованості!
Автоматизація операцій
Автоматизація процесу обробки замовлень за Дропшипінгом залежить від облікової політики підприємства, від використовуваних підприємством інструментів автоматизації (модулі, обробки, АРМи). По-суті, сам процес обробки й автоматизації у кожного підприємства може бути свій, що трохи ускладнює загальний підхід до розроблення, але, тим не менш, це не неможливо.

Відповіді на запитання щодо операцій дропшиппінгу

Додаткова інформація, яка не відображена в статті, але про неї часто запитують
Матеріал з порталу ІТС

Дропшиппінг: чи може платник ЄП займатися такою справою?

Щоб відповісти на це запитання, спершу слід розібратися, що таке дропшиппінг.
Дропшиппінг, або пряме постачання (англ. dropshipping), - це вид підприємницької діяльності через Інтернет, що полягає в реалізації товарів посередником (дропшиппером). Посередник (дропшипер) укладає посередницький договір з постачальником на надання послуг з пошуку клієнтів і реалізації товару виробника. Потім дропшипер знаходить клієнтів, отримує від них замовлення, приймає оплату.
Отримані від покупця гроші дропшипер перераховує постачальнику, за вирахуванням посередницької винагороди. Дані про замовлення передаються постачальнику, який і відправляє товари на адресу покупця.
Саме відправлення товару покупцеві безпосередньо від постачальника, а не від посередника становить головну особливість дропшиппінгу.
Це дуже нагадує комісійну торгівлю, але, на відміну від неї, посередник не знає, де товар, як його упаковуватимуть, як його доставлятимуть покупцеві.
Таким чином, функція дропшипера фактично зводиться до того, щоб знайти покупця, прийняти замовлення, отримати від клієнта гроші, спантеличити виробника виконанням замовлення і повернути йому гроші за мінусом обумовленої винагороди.
Ось і весь дропшиппінг.
В Україні на практиці при дропшипінгу оформляється в основному або договір комісії, або агентський договір з постачальником.*
____________________________________________________________________________________________
* Чесно кажучи, вони не дуже підходять для дропшипінгу. Але чинне законодавство не встигає за новомодними віяннями в бізнесі. Тож вихід із ситуації, що склалася, доводиться шукати всіма підручними способами.
А тепер перейдемо безпосередньо до дропшиперів - платників ЄП.
Для платників ЄП групи 3 жодних заборон щодо дропшипінгу немає: п. 292.4 ПКУ передбачено, що при наданні послуг, виконанні робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
А от якщо посередницький договір на надання послуг із дропшипінгу укладе платник ЄП 2-ї групи, то він порушить умови перебування на спрощеній системі оподаткування, якщо надаватиме послуги юрособам та/або фізособам-загальносистемникам. Адже п/п. 2 п. 291.4 ПКУ дозволяє йому надавати послуги виключно платникам ЄП і населенню.

Алла Погребняк

© Журнал «Бухгалтер» Олександра Кірша

Залишили запитання? Замовляйте безкоштовну консультацію!
Відкрийте нові можливості для вашого бізнесу!
*Пропонуємо плавний перехід на BAS з 1С